Fal Hattı
Falcı ara

BOĞA BURCU (20 NİSAN- 20 MAYIS)


Yönetici Gezegeniniz: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
Grubu: Toprak, Negatif
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 5, 6, 13, 188
Gün: Cuma
Uğurlu taşı: Zümrüt
Renk: Pembe, gök mavisi, krem ve koyu yeşil
Tarot kartı: Değnek Kralı
Bitki: Elma, selvi, menekşe, gelincik
Anahtar Kelime: Sahip Olmak
Şifre: İstikrarlı ve becerikli olmalıyım.
İlke: Manifesto Olumlu uygulama: İnisiyatif Olumsuz uygulama: Maddecilik
İyi Anlaştığı Burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç
Anlaşamadığı Burçlar: Kova, Aslan, Akrep

ÖZELLİKLERİ


Güvenilir, pratik, duyumsal, istikrarlı, tutarlı, üretken, sabırlı, dayanıklı, kararlı, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, sahiplenici, inatçı, kinci, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, tutucu, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, üşengeç, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, doğaya düşkün. Hemen hemen her mesleğe yetenekleri vardır.


BOĞA TAKIM YILDIZI (ASTRONOMİ)


Boğa takımyıldızındaki başlıca yıldızlar; alfa yıldızı aldebaran olan, içinde yengeç bulutsusu'nu ve ülker'i balındıran takımyıldızıdır.

BOĞA BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ


Boğa, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katan, umudun burcudur. Boğasız bir burçlar çemberi düşünülemez. Sabırlı, sorumluluk sahibi Boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa insanı, ruhsal varlığına olduğu kadar, maddesel varlığına da bağlıdır. Burç, aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir. Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserlerinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Sanatla sadece manevi olarak ilgilenmekle kalmaz, herhangi bir sanat eserini kendi koleksiyonunda görmekten büyük zevk alır.
Boğa insanı, mantığından çok duyguları tarafından yönetilir. Bu nedenle tahminen okulda ezber derslerinde diğerlerine yetişmek için zorluk çekmiştir. Büyük başarıları, sadece kendisini bir şeye duygusal olarak bağlı hissettiğinde kazanır. Bu duygu eksik olursa, konuya olan ilgisi de hemen dağılır. Çocukluktan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyacı vardır. Bu yetişkin olduğu zaman bile bastıramadığı bir içgüdüdür. Bu karşı cinse olan bağlılığı için de geçerlidir. Onlar birini çeker, ama yine de ilk adımı atan siz olmazsınız. Kendini hareketli bir dış dünyaya bırakır. Bu da boğa burcunu çoğunlukla istenen başarıya götürür. Ara sıra arkadaşlarını beklenmedik ataklarla şaşırtması, şimdiye kadar söylenenlerin bir inkârı değildir. Bu sadece duyguları incindiğinde geçerli olur. O zaman hayvanlar âlemindeki akrabaları gibi şiddetle hücuma geçebilirsiniz.
Boğa hazırcevap değildir, öğrenmesi yavaştır ama bildiği konuları tüm detayları ile bilir. Programlıdır, ne zaman ne yapacağı bellidir hatta bu yüzden bazılarına sıkıcı gelebilir. Boğa insanı doğayı sever; doğaya beslediği sevgi onu zinde tutar. Evinde bitki yetiştirmekten ve bahçeyle ilgilenmekten büyük zevk duyar. Doğa ile ilgili işlerde başarılı olur. Çiftçilik, çiçekçilik, hayvan yetiştirmek ona göredir. Güzel sanatlar ve müzik gibi alanlarda başarılı olabilir. Finansla ilgili mesleklerde çalışabilir örneğin borsacı, bankacı, muhasebeci veya ekonomist olabilir. Ayrıca mimarlık ve inşaat işleri de ona göredir.

BOĞA BURCU KADINI:


Boğa buru kadınının, duygusal hayatında mutlu ve sağlam bir ilişkiye ihtiyacı vardır. Sevgi dolu ve güvenilirdir.  şık olduğu zaman çok tutkuludur. Fiziksel duyuları çok gelişmiştir ve sekse düşkündür. Kısa süreli aşklardan hoşlanmaz ve eşine sadıktır. Boğa insanının en büyük özelliklerinden biri olan sahiplenme duygusu kontrolden çıkarsa aşırı derecede kıskançlığa dönüşebilir. Kendine uygun bir yaşam biçimi seçtikten sonra onu değiştirmesi zordur. Aslında onu memnun etmek çok kolaydır. Her şey yolunda gidiyorsa, daha iyisi için bile değişiklik yapma gereği duymaz.
Boğa burcu kadını sabırlı, işini bilen ve kararlı bir tiptir. Yeniliklerden ve risk almaktan hoşlanmaz, çok tutucudur. Zodyak'ın en inatçı ve en sabırlı burcunun kadını diyebiliriz. Bir şeye karar verdiği zaman onu kararından döndürmek neredeyse imkânsızdır. Alışkanlıkları ve günlük rutini her şeyden önemli olabilir. Değişiklikten ve sürprizlerden nefret eder. Boğa burcu kadını genelde sakindir ve kolay kolay sinirlenmez ama sinirlendiği zaman öfkesi çok korkunç olabilir. Burcun simgesi Boğa gibi Boğa kadını sağlıklı, güçlü ve dayanıklıdır.
Boğa burcu kadını maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir. Fakat giriştiği işlerde kendini çok fazla riske atmayı sevmez. Merhametlidir ve yardımseverdi. Boş zamanlarında yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el sanatlarıyla uğraşmayı sever. Boğa burcu kadını evine düşkündür. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Hediye almaktan fazlasıyla hoşlanırlar.

BOĞA BURCU ERKEĞİ:


Fiziksel anlamda yapılı ve sağlıklı bir görünüm içindedir ancak boyun bölgesi en zayıf bölgesidir. Sağlığına dikkat etmesi gerekir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır. Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından oldukça beğenilir. İlişkilerinde sadıktır ve her anlamda fedakârdır, cömerttir, fakat savurgan değildir. En sadık dostlar boğa burcu erkeklerinden çıkar.
Fiziksel zevkler Boğa burcu erkeği için çok önemlidir. Lüksten ve konfordan fazlasıyla keyif alır.  Keyfine düşkündür. Konfora ve rahatlığa karşı büyük bir tutkusu vardır. Kaliteli yemekler, içecekler ve rahat bir ev hayal eder. Evine çok düşkündür ve elinden geldiği kadar evini konforlu bir hale getirmeye çalışır. Yöneticisi Venüs’ün etkisiyle güzel şeylere meraklıdır. Genellikle tüm güzel şeylerin değerini bilir ve sanat eserlerine ilgi duyar. Eğlenceden, iyi kitaplardan, müzik ve sanattan çok hoşlanır.
Bazı burçlar daha çok tanınmak ve saygı duyulmak için işlerinde başarılı olmak isterler; Boğa burcu erkeği bu gibi şeyleri fazla umursamaz o sadece para kazanmak ve sahip olmak ister. Boğa burcu erkeğinin istikrar ve güvene ihtiyacı vardır. Evlilik, yuva ve kariyerinde güven içinde olmak ister. Maddeye düşkünlüğü güvenlik ihtiyacından kaynaklanır. Para konusunda uyanık, mantıklı ve yaratıcıdır. Karşısına çıkan engelleri sabırla aşar ve rekabetten her zaman sağ çıkar. Servetini yavaş ve emin adımlarla elde eder. Parasını emlak ve toprağa yatırarak değerlendirmek ister.