Fal Hattı
Falcı ara

İKİZLER BURCU (21 MAYIS - 21 HAZİRAN)


Yönetici Gezegeniniz: Merkür (Zekâ ve canlılık temsilcisi)
Grubu: Hava, pozitif
Nitelik: Süreklilik
Uğurlu Sayıları: 3,5, 24, 233, 3545
Gün: Çarşamba
Uğurlu taşı: Akik, İnci
Renk: Sarı, gri, mavi, açık mavi
Tarot kartı: Büyücü
Bitki: Gardenya, yasemin, sümbül
Anahtar Kelime: Düşünmek
Şifre: Başkalarıyla iletişim kurmalı ve bir şeyler öğrenmeliyim.
İlke: Rasyonellik Olumlu uygulama: Zekâ Olumsuz uygulama: Yüzeysellik
İyi Anlaştığı Burçlar: Yengeç, Aslan, Koç, Boğa
Anlaşamadığı Burçlar: Başak, Yay

ÖZELLİKLERİ


Zeki, uyanık, değişken, esprili, meraklı, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık, esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, yüzeysel, duygusuz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz, havai.

İKİZLER TAKIM YILDIZI (ASTRONOMİ)


İkizler takımyıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus yani Tavşan bulunur. İkinci dekanatta yer alan Sirius'daki Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora'dır. Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takımyıldızında bulunur

İKİZLER BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ


İkizler, Zodyak’taki üçüncü burçtur. Antik zamanlarda sizi tanrıların arabası olarak nitelendiriyorlardı; siz yaz başlangıcının en güzel haberlerini getirirsiniz.
Güneş bu burca, gıpta edilecek derecede zekâ vermiştir. Size özel düşünülürse, İkizler cıva gibi yerinde duramaz. Hava gurubunun özelliklerini taşıyan değişken ve tahmin edilemeyen, sebatsız bir karakteri vardır. Güneşin verdiği, negatif etki yaratmayan kararlı bir zekâ sizi eşitlik, canlılık ve sağlam bir karaktere götürür.
İkizler burcunu iletişim ve zekâyı temsil eden Merkür yönetir. Başkalarıyla iletişim kurmak çok önemlidir. Bilgi toplaması ve öğrendiklerini hemen başkalarına aktarması gerekir. Çok meraklıdır, leb demeden leblebiyi anlar ama ağzında bakla ıslanmaz, dedikoduyu sever. İkizler çabuk düşünür ve çabuk hareket eder. Olayları duygularıyla değil, akıl ve mantığıyla algılar.
Çift karakterlidir ve çok değişkendir; bir an şakacı ve sevimli, hemen ardından hırçın ve huysuz olabilir. Bu burcun insanının bir anı diğer anına uymaz; bugün buradadır ama yarın gitmiş olabilir, üstelik arkasında hiçbir açıklama bırakmamıştır. Çabuk sıkıldığı ve konsantre olamadığı için daldan dala atlamaya bayılır, maymun iştahlıdır. Değişiklikten büyük zevk alır ama aynı zamanda huzursuzdur ve yerinde duramaz. Onu uzun süre bir yerde tutmak imkânsızdır. Sinirsel gerginliği yüzünden zihinsel ve bedensel olarak tam anlamıyla gevşeyemez. Huzursuzluğu durmadan bir şeyler yapmasına ve oradan oraya koşuşturmasına sebep olur.

İKİZLER BURCU KADINI:


Aynı anda birkaç işi birden yapmayı seven İkizler burcu kadınının çift karakteri pek çok alanda kendini gösterir; iki veya daha fazla planı, iki aşk macerası hatta iki mesleği bir arada yürütebilir. Hemen hemen her konuya ilgi duyar ve her konuda söyleyecek pek çok şeyi vardır. Sakin bir insansanız gevezeliği başınızı ağrıtabilir ve sözleriyle sizi serseme çevirebilir. Konuşmadan ya da yazmadan duramaz. Müthiş bir konuşma yeteneğine sahiptir ve çok hazırcevaptır. Çok fazla alana dağıldığından öğrendikleri yüzeyde kalır ve hiçbir konunun derinine inemez.
Doğal olarak genelde ilgi odağıdır ve yanında kendini çok iyi hisseden, entelektüel insanlarla dostluk kurar. Fazla görüşmemeye çalıştığı daha az ilginç ve dokunaklı insanlar, hemen alaylarının hedefi olabilirler. Her zaman güncel olaylardan haberdar olduğu için, her yerde konuşmaya katılabilir ve konuşulan konu hakkında bir otorite olduğunuzu hissettirebilir. Burada işlek zekâsı sayesinde, her şeyi hemen anlama, analiz etme ve ona mührünüzü basma konusunda çok başarılıdır.
Fikrini bir anda değiştirip yeni bir duruma ayak uydurabilir. Burada burcun sembolü olan çift karakter kendini gösterir; insan şeklinde bir bukalemun ve bayrağını rüzgâra bırakan bir kadındır. Bunun yanı sıra, birisine beklediğini ya da istediğini vermek hoşuna gider. Eğer insanlar masalları gerçeklere yeğliyorlarsa, istediklerini verirler ve bunu çok ikna edici bir tarzda yaparlar. Gerçek yüzünü kimsenin keşfetmesine izin vermezler.

İKİZLER BURCU ERKEĞİ:


İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır. İkizler insanı sempatik ve samimi davranışları ile kendisini hemen sevdirir ama gerçekte bir yere ya da bir kişiye bağlı olmayı sevmez. Yine de kardeşlerine bağlıdır. Aslında kardeşleri ile karmaşık bir ilişkisi vardır; onlarla ya çok iyi geçinir ya da hiç geçinemez. Başkalarıyla konuşma ihtiyacı duyduğundan kolay ilişki kurar. İkizler kur yapmaktan ve flört etmekten hoşlanır. Onunla birlikteyseniz bu durumu kabullenmeniz gerekir. Cıva gibidir, onu elde tutmak pek kolay değildir. İkizlerin kalbine giden yol aklından geçer. Aranızdaki çekim güçlü olsa da, aklına hitap etmeyi bilmelisiniz. Entelektüel ilgilerine karşı onun gösterdiği merakı gösterir, onu kısıtlamaz ve sıkmazsanız yaşamının sonuna kadar sizinle birlikte olabilir. Aynı zamanda çok şakacı ve esprilidir, onun yanında hiç sıkılmazsınız.
İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir. Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever. İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir
İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır.